Konstelace

Nech si postavit konstelaci a dost možná zjistíš, že příčina Tvých potíží leží úplně někde jinde, než sis doposud myslel/a.

Konstelace je ...

.. průnikem do Tvého nejhlubšího nitra. Rozplétáním nitek souvislostí mezi Tebou a Tvým rodem. Hledáním příčin potíží v dávné minulosti nebo současnosti tak, jak by Tě to nejspíš nikdy nenapadlo. "Myslela jsem si, že je to všechno úplně jinak!" To je věta, která u konstelací zaznívá nejčastěji.

S konstelací přišel Bert Hellinger, psychoanalytik narozený v roce 1925. Pro lepší pochopení konstelace zde uvádím jeho citaci:

„Vždyť je to docela jednoduché“, říkají ti, kteří zažili rodinné konstelace
poprvé. To si člověk vybere ze skupiny několik jemu naprosto cizích a neznámých
lidí – několik jedinců jako zástupce za svoje rodiče a sourozence, včetně sebe sama,
rozestaví je po místnosti podle vzájemných vztahů, usedne stranou a dívá se.
Najednou se mu otevřou oči: „Cože, tohle že má být moje rodina? Myslel jsem,
že je to úplně jinak.“

Tohle skupinové konstelace umí. Otevírají oči, uvolňují emoce, po desetiletí zajeté rodinné vzorce. Skupina je pak pro člověka, který si nechává konstelaci postavit, značně podporujícím elementem, který ho nenechá padnout.

Nebo.. pokud Ti nevyhovuje skupina, můžeš přijít na konstelaci individuální.

Při individuální konstelaci se setkáš jen se mnou, v soukromí, bez přítomnosti dalších osob. Popíšeš mi svůj problém, já určím role v konstelaci (např. rodinné příslušníky) a následně se do těchto rolí za Tebe stavím. 

Jedna role po druhé, pěkně po pořádku. Ty jsi pozorovatelem a děláš si zápisky. Já Ti sděluji vše, co v roli vnímám. 

I zde platí, že se možná dozvíš něco zcela jiného, než jsi čekal/a.

Tak už to v konstelacích zkrátka chodí. Naše úhly pohledu jsou čistě subjektivní a čím více na nich trváme, tím více můžeme být vzdáleni od pravé podstaty našich potíží.

A co můžeš pomocí konstelací řešit?

 • Vztahové potíže
  Partnerské, rodinné, přátelské i pracovní vztahy. V zásadě můžeš pomocí konstelace řešit všechny typy vztahů.
 • Zdravotní komplikace
  Pomocí konstelace můžeš nahlédnout na příčinu Tvých zdravotních komplikací.
 • Aspekty Tvé osobnosti, ovlivňující Tvoji každodennost
  Tvé vnitřní dítě, Tvoje hranice vůči druhým lidem, Tvoji vnitřní ženskou i mužskou energii. To jsou aspekty ovlivňující celý náš každodenní život.
 • Vztah k sobě sama
  Tvoji sebelásku, sebedůvěru, sebeúctu, sebehodnotu a sebejistotu. To, co utváří Tvůj život a ovlivňuje jeho kvalitu, včetně Tvých voleb a mezilidských vztahů.
 • Traumata, úmrtí
  Pokud se Ti stalo něco hodně bolestivého, co Tě traumatizovalo, je možné to konstelací uvolnit - zmírnit dopad traumatu na Tvoji osobnost. Stejně tak je možné řešit úmrtí (včetně potracených dětí).
 • Hojnost
  Nejen finanční.
 • Strachy, závislosti atd.
  Strachy, závislosti, nejistoty, váhání, nerozhodnost. To, co nám umí zkomplikovat život.
 • A mnohé další..
  Vlastně v tomto okamžiku nemohu přijít na to, co by se konstelací řešit nedalo. Pokud si stále nejsi jistá/ý, napiš mi.

Jak dlouho individuální konstelace trvá a co následuje po ní?

Individuální konstelace trvá obvykle  90 - 120 minut, jen velmi zřídka je delší. Poté odcházíš domů. Není zcela vhodné se v průběhu dne, kdy jsi podstoupil/a konstelaci, věnovat fyzicky nebo psychicky náročným činnostem, nebo pít alkohol. Dobrý je relax, procházka či odpočinek. Tvé tělo Ti napoví, stačí mu naslouchat. Osobně bych se vyhla i větším skupinám lidí, neboť Tvůj energetický systém může být zranitelný.

 

Kolik individuální konstelace stojí?

Cena individuální konstelace se odvíjí od délky jejího trvání. Cena za jednu hodinu je 1200,- korun.

Děkuji klientům za krásné reference:

"Moc děkuji za obrovskou pomoc. Ani netušíte, jak to mně samotnému, a našemu vztahu s partnerkou, pomohlo. Nedokážu popsat pocity a tu úlevu ve mně samotném. Uvědomil jsem si moc věcí a spadl mně tak obrovský kámen ze srdce, že to nedokážu popsat."

"Katko! Z celého srdce Vám děkuji za dnešní setkání! Já věděla, že to bude jízda. Děkuji za Váš cit, za Vaši energii, za to, co děláte a jak. Děkuji, že jsem se díky Vám mohla vidět, cítit taková, jaká jsem, se vším všudy. Proudí mnou obrovská vděčnost. Děkuji, děkuji, děkuji, nesmírně vesmírně."

"Jsem 3,5 měsíce po konstelacích u Tebe a je to jízda. Spousta AHA momentů a změn v pohledu na život. Udělala jsem tolik změn. Mám pocit, že se konečně nacházím. Úplně to ze mě trýská. Jsem tak neskonale vděčná, že se to děje. Děkuji za 'otevření srdce'."

Pokud Tě to oslovilo a chceš postavit konstelaci, napiš mi.

Kontakt na mě najdeš TADY.

Přeji Ti hezké dny a těším se na setkání, Katka